Zadbaj o bezpieczny montaż bramy garażowej

Oprócz komfortu, nowoczesnej technologii oraz wyglądu Twojej bramy garażowe, istnieje jeszcze jedna istotna kwestia, mianowicie prawidłowy montaż, który zawsze powinieneś mieć na uwadze. Bezpieczny montaż bramy garażowej jest prosty dla wykwalifikowanej ekipy, o czym świadczą pozytywne opinie naszych klientów z Myślenic, Charnowa, Nowego Targu, Katowic i wielu innych miejscowości, w których mieliśmy przyjemność pracować.

Ostatnio nasz klient z Gorlic zadał nam ważne pytanie – na co zwrócić uwagę w kwestii bezpiecznego montażu bramy garażowej? Postaramy się na to odpowiedzieć. Na pierwszym miejscu liczy się perfekcja w wykonywanych czynnościach. Jeśli montaż będzie dokładny, możesz być pewny, że brama posłuży Ci wiele lat, a korzystanie z niej będzie przyjemnością.

Rodzaj bramy dobierz nie tylko według swoich preferencji, ale także dostosuj ją do konstrukcji garażu oraz położenia względem ulicy oraz budowy działki. Jako producenci bram garażowych, mamy duże doświadczenie, także jeśli masz problemy z doborem bramy, zawsze możesz spytać nas o poradę. Oczywiście w każdym typie bramy, technika montażu będzie nieco inna, ale istnieją ogólne reguły, do których trzeba się stosować.

Przed montażem, istotne jest odpowiednie przygotowanie otworu bramy garażowej. Zwróć uwagę na prawidłowe wymiary, równość węgarków, nadproża, powierzchni ścian oraz podłogi. Wszelkie krzywizny mogą uniemożliwić prawidłowy montaż bramy. Zadbaj o wypoziomowanie podłogi. Zwróć uwagę na stan techniczny samej bramy. Zobacz czy nie ma wad i uchybień w konstrukcji i materiale.

Ważne jest prawidłowe obsadzenie bramy garażowej, które zaważy na ochronie przed włamaniem oraz ochronie Twojego zdrowia i życia. Brama segmentowa obsadzona jest w prowadnicach, uchylna w ościeżnicy z profili zamocowanych do ścian garażu, natomiast skrzydła bramy rozwieralnej zawieszone są w ościeżnicy na zawiasach. Istotne jest wcześniejsze przygotowanie prowadnic czy profili, gdyż po nich będzie się poruszała brama. Brama garażowa musi chodzić swobodnie, bez przeszkód. Musi także być szczelnie zamykana, tak żeby nie dać szansy potencjalnym włamywaczom. Zamki powinny być wysokiej jakości, najlepiej unikaj kłódek, które można łatwo przeciąć nożycami do metalu.

Po skończonym montażu bramy garażowej, radzimy, żebyś przeprowadził audyt wspólnie z montażystą. Zobacz czy na pewno wszystko zostało wykonane tak jak tego chciałeś. Na próbę otwórz i zamknij bramę kilka razy. Zobacz czy nie ma nieprawidłowości, rozszczelnień oraz czy zamykanie jest wygodne.