Typy bram garażowych

Na satysfakcję z wyboru bramy garażowej, wpływa kilka decydujących czynników. Na pewno trzeba do nich zaliczyć trwałość konstrukcji, jakość wykorzystanych materiałów oraz perfekcyjny montaż. Stabilność bramy garażowej i jej właściwości antywłamaniowe mogą zostać osłabione, jeśli okaże się, że elementy ram zostały nieprawidłowo zespawane, a skrzydła krzywo osadzone.

Jako klient musisz być także świadomy, że obecnie producenci bram garażowych oferują różne rodzaje produktów, których wybór powinien być podyktowany Twoimi potrzebami, rodzajem posiadanego garażu oraz jego położeniem. Nie każda, nawet najbardziej naszpikowana technologią brama okaże się przydatna i wygodna w eksploatacji. Jakość materiałów powinna wziąć górę nad elektronicznymi dodatkami.

Podstawowa wiedza na temat typów bram garażowych pozwoli Ci wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Najczęściej producenci bram garażowy

Bramy garażowe segmentowe otwierają się pionowo w górę, dzięki temu oszczędzasz wiele miejsca podczas ich używania. Zyskujesz możliwość lepszego rozplanowania przestrzeni w garażu oraz na zewnątrz. Bez trudu zaparkujesz samochód na podjeździe przy samym garażu.

Skrzydła bram garażowych rozwiernych zamontowane są na zawiasach, dzięki temu umożliwiają tradycyjne otwieranie wejścia. Warto tu zaznaczyć, że są najkorzystniejsze pod względem ceny, jednocześnie zapewniają komfortowe i bezpieczne zamykanie i otwieranie garażu.

Kurtyna bram garażowych rolowanych każdorazowo zwijana jest wzdłuż prowadnic do przymocowanej przy suficie skrzynce. Mechanizm ten pozwala zaoszczędzić przestrzeń w garażu. Rozwiązanie nowoczesne i bezpieczne. Wyróżnia się bramy rolowane górne i boczne.

Bramy garażowe uchylne są najczęściej wybieranymi konstrukcjami. Są stabilne i mogą być montowane w niemal każdym typie garażu.

Pamiętaj, że w każdym typie bramy znajdą się gorsze i lepsze modele, niech Twój wybór będzie przemyślany i oparty na wiedzy i doświadczeniu specjalistów.