Posprzątaj swój garaż

Garaż blaszany to doskonałe miejsce na przechowywanie Twojego auta, ale może i zwykle pełni masę innych funkcji. Na przykład warsztatu, w którym będziesz mógł majsterkować, naprawiać domowe sprzęty, naoliwić dziecku rower lub po prostu pogrzebiesz pod maską. Abyś mógł się czuć dobrze w swoim blaszaku i spędzać tam długie godziny zanurzony w smarach, musisz zadbać o dobrą organizację przestrzeni oraz porządek.

Zachowanie porządku może być łatwe, ale musisz się do tego przygotować. Jeśli chcesz, aby w Twoim garażu panował względny ład i było w nim bezpiecznie, na początek zorganizuj sobie meble do przechowywania różnych garażowych sprzętów i narzędzi. Nie napiszemy Ci co koniecznie musisz posiadać, gdyż każdy ma inne potrzeby, posiada inne przedmioty.

Przykładowo nasz klient z Katowic tak doskonale zaplanował przestrzeń swojego garażu blaszanego, że postanowiliśmy Ci to dokładnie opisać. Może weźmiesz z niego przykład. Do aranżacji wnętrza garażu blaszanego możesz wykorzystać gotowe meble, a możesz także wykonać je samodzielnie.

Zatem u naszego katowickiego znajomego na ścianie, od sufitu aż do podłogi przymocowane są liczne półki i wieszaki. Na półkach w garażu blaszanym leży m.in. wiertarka, młotki, skrzynka z narzędziami, skrzyneczka na śrubki, piła, pompka samochodowa, różnego rodzaju oleje i smary, płyny do mycia. Na haczykach wiszą wąż, szczotka i inne drobiazgi. Dzięki półkom i wieszakom każdy przedmiot posiada swoje stałe miejsce i nic nie plącze się pod nogami. Obok regału z półkami stoi praktyczny wieszak na opony.

W tym w sumie niewielkim garażu znalazło się miejsce na jednośladowy pojazd, który wisi na bocznej ścianie przymocowany do specjalnego wieszaka na rower. Równie przydatnym meblem jest obecna tu pojemna szafa narożna i kosz, w którym właściciel z Katowic przechowuje swoje pozostałe warsztatowe skarby.

Wnętrze tego blaszka zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie, ponieważ zastało świetnie zaplanowane i wypełnione meblami aż po sam sufit. Dzięki temu oprócz auta zmieściły się tam inne przedmioty, które kierowcy są dosyć często potrzebne.

Zatem jeśli planujesz posiadać wygody garaż, który będzie pojemny i w którym będziesz mógł majsterkować i naprawiać auto bez ryzyka wypadku, pomyśl nad wstawieniem do niego mebli, półek, koszy czy wieszaków. Ustaw je w taki sposób, aby zajmowały możliwe jak najmniej miejsca na podłodze. Zamiast stojących szafek wykorzystaj wieszaki i półki.