Garaże murowane, blaszane i drewniane. Jaki wybrać?

Wybór garażu to powinien zostać uzależniony od naszych potrzeb. To, co zamierzamy w nim przechowywać, powinno nas skłonić do wyboru jednego z trzech podstawowych modeli garaży na dużą skalę budowanych w naszym kraju.

Charakterystyka garaży murowanych

Takie garaże są zdecydowanie najdroższą inwestycją. Do postawienia garaży murowanych potrzebne jest fachowo przygotowane podłoże. Cała konstrukcja stoi na ławach fundamentowych, umieszczonych poniżej strefy przemarzania. Sam garaż należy do najtrwalszych i najbardziej odpornych na włamania. Całkowite koszty liczy się jednak w kilkudziesięciu tysiącach złotych i zależne są także od wyboru pokrycia dachu oraz samej bramy garażowej. Jest to niemały wydatek jak na jedną, malutką inwestycję. Opłacalny dla tych, którzy stawiają na największe zabezpieczenia oraz mają sporo funduszy do wydania lekką ręką.

Charakterystyka garaży blaszanych

Dla garaży blaszanych wystarczy odpowiednio wypoziomowana powierzchnia z kostki brukowej lub wylewki betonowej. Wytrzymałość podłoża powinna być nie mniejsza niż zalecenia producenta. Pod samym garażem blaszanym STALBLACH kładziemy kable elektryczne, tak by prąd mógł znaleźć się wewnątrz nowo postawionego blaszaka. Garaże blaszane Limanowa są bardzo wytrzymałe. Ich konstrukcja oparta jest o ocynkowaną blachę trapezową powleczoną poliestrem i malowana proszkowo lub farbą akrylową. To bardzo trwała konstrukcja, która może służyć przez lata. Jest to naprawdę tanie rozwiązanie, a postawienie blaszaka odbywa się w ciągu jednego dnia, nie licząc czasu na przygotowanie terenu pod niego. Standardowe garaże blaszane Limanowa kosztują jedynie w okolicach 3000 zł, a otynkowane i ocieplone nieco więcej. Sprawdzają się także, gdy niezbędna jest tymczasowa budowla bez zgody na budowę. Taką konstrukcję można także równie szybko rozebrać, co złożyć, co jest także jej wielkim plusem. Pozwala to na łatwe przeniesienie blaszaka w inne miejsce. Doskonale wpasowują się w teren poprzez dobranie odpowiednich kolorów blachy.

Charakterystyka garaży drewnianych

Drewniane garaże są impregnowane z zewnątrz, ale dobrym wyborem jest także impregnacja wewnętrzna. Zbudowane z sosny albo świerka. Ich największą zaletą są duże możliwości konstrukcyjne. Da się z nich stawiać naprawdę niestandardowe i trwałe konstrukcje.