Czy opłaca się budować blaszaki?

Każdy posiada odmienne gusta, zapotrzebowania i oczekiwania względem bodowy i typu garażu, także kiedy jednego klienta w zupełności usatysfakcjonuje metalowy „blaszak”, innemu tego typu konstrukcja garażowa może się wydać całkiem niewystarczająca. Różnorodność oczekiwań jest bardzo dobrym zjawiskiem, gdyż dzięki temu branża garażowa wciąż się rozwija, proponuje nowe rozwiązania, tak żeby zaspokajać wszelkie potrzeby. „Blaszaki” oraz murowane garaże wciąż są udoskonalane, zmieniają się technologie materiałów, typu konstrukcji i montażu. 

Wielu ludzi nękają wątpliwości, co do wyboru pomiędzy garażem murowanym a blaszanym. Zwykle obawiają, że typowy blaszakmoże okazać się niesolidną i nietrwałą konstrukcją. Czy rzeczywiście tak jest? 

Można by pisać, że blaszak słabiej chroni przed kradzieżą, jest zimny, może nie wytrzymać nawałnic i huraganów, które na szczęście w naszym klimacie zdarzają się niezmiernie rzadko. Musisz być przygotowany na to, że pod niektórymi względami murowany obiekt będzie po prostu lepszy. Ale, jeśli Twój „blaszak” będzie wykonany z dobrej jakość materiałów, a do tego ocielony i zabezpieczony przed korozją, to z pewnością stanie się godną ochroną Twojego auta. Pod tym względem najlepiej sprawdzi się „blaszak” zbudowany z wytrzymałej blachy trapezowej. 

Dwie podstawowe zalety blaszaków, to relatywnie niski koszt budowy oraz szybkość montażu. Ta szybkość polega na tym, że w przeciwieństwie do budowy obiektu murowanego, odchodzi wiele pracochłonnych czynności murarskich – przygotowanie fundamentów, cementowanie, gruntowanie, tynkowanie, malowanie. Pomyśl, że jeśli zdecydujesz się ma budowę „blaszaka” nie będziesz tracił czasu na kłopotliwy transport i magazynowanie cegieł. Ponadto warto tu dodać coś, co już zapewne wiesz, czyli mobilność „blaszaka”, którego możesz w dolnym czasie przenieść w inne miejsce na swojej posesji lub szybko zdemontować. Lecz „blaszak” wcale nie musi być tymczasowym rozwiązaniem, gdyż, jeśli przygotujesz dobre podłoże z wylewki, fundamentu, płyt chodnikowych lub trelinek betonowych, zakotwiczysz garaż blaszany, który będzie stabilną konstrukcją. 

Podsumowując, główne zalety blaszaka to

Tani

Szybki i bezproblemowy w montażu

Tani w eksploatacji

Mobilny

Mnogość wykorzystania (garaż, warsztat, magazyn, schowek, itp.)