Budowa garażu blaszanego krok po kroku

Często wspieramy w projekcie i budowie garaży blaszanych naszych klientów z Krakowa, Wieliczki czy Bochni, ale wiedz, że działamy na terenie całej Polski, tak że nie ma znaczenia gdzie mieszkasz, jeśli masz ochotę z nami współpracować, na pewno zbudujemy dla Ciebie „blaszak” lub inną konstrukcję stalową. Na pewno pomożemy Ci w zaprojektowaniu garażu, który spełni Twoje oczekiwania, ale zanim przejedziemy do realizacji zamówienia, zapoznaj się z podstawowymi informacjami związanymi z konstrukcją garażu. Stabilność garażu z blachy zależy od jakości wykorzystanych materiałów, mocnych profili oraz sztywnej blachy, kryjącej obiekt. Równie ważne są umiejętności doświadczonej ekipy, której przyjdzie w zadaniu postawić metalowy obiekt na Twojej posesji.

Zanim „blaszak” przybierze swoją ostateczną formę, jego budowa zaczyna się od postawienia bryły garażu, na bazie metalowej konstrukcji. Stalowe profile połączone są solidnymi śrubami, dzięki temu garaż jest stabilny i trwały. Kiedy konstrukcja jest ukończona, przychodzi następny etap budowy garażu blaszanego, którym jest przytwierdzanie blachy przy pomocy nitów. Jeszcze przed budową musisz się zastanowić nad typem bramy wjazdowej, gdyż od tego wyboru będzie zależał układ konstrukcji garażu. W zależności od wybrania bramy dwuskrzydłowej bądź uchylnej do góry, wymiary ościeżnicy górnej i ramion, skrzydeł i ram będą się od siebie różniły.

Konstrukcja typowego garażu o wymiarach 3×5 jest nieskomplikowana, ale jak zobaczysz w galerii naszych przykładowych realizacji, Twój „blaszak” nie musi być prostą, jednostanowiskową bryłą. Oprócz bramy i ścian może posiadać dodatkowe okno, poszycie z kolorowej blachy, dodatkowe wejście lub dwupołaciowy dach. Od tego jest projekt, w którym możesz zawrzeć swoje plany w stosunku do wykorzystania oraz wyglądu pomieszczenia garażowego. Garaż wykończony blachą powlekaną akrylem czy ocynkowaną będzie się prezentował bardziej elegancko niż garaż pokryty surową blachą.

Także jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, obejrzyj nasze realizacje metalowych konstrukcji i pomyśl nad wyglądem własnej.