Brama uchylna czy segmentowa? Jaką wybrać?

Bez wątpienia brama garażowa jest bardzo ważnym elementem każdego garażu, zarówno blaszanego, jak i murowanego. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki rodzaj bramy garażowej wybrać. Pojawiają się dylematy, czy lepiej zainwestować w bramę garażową uchylną, czy bramę garażową segmentową. W tym artykule jako producenci bram garażowych chcielibyśmy przedstawić Wam podstawowe różnice występujące pomiędzy tymi rodzajami, a także zaprezentować zalety oraz zastosowanie tych produktów. 

Zastosowanie oraz zalety bram garażowych – co warto wiedzieć?

Montaż bramy garażowej jest wręcz niezbędnym zadaniem, które każdy właściciel garażu musi wykonać. Brama garażowa jest nie tylko koniecznym komponentem budowli, ale także ma wiele różnych zastosowań i zalet. Przede wszystkim brama garażowa chroni budynek przed niepożądanymi osobami, złodziejami lub ciekawskimi sąsiadami, którzy zaglądają do środka budynku. To zatem doskonałe zabezpieczenie także przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, wysokimi temperaturami oraz diametralnie niskimi. 

Bramy uchylne, a bramy segmentowe – który rodzaj bram garażowych wybrać?

W zależności od Twoich potrzeb i preferencji, a także możliwości wokół garażu warto przed zakupem bramy garażowej zastanowić się nad jej rodzajem. W naszej ofercie posiadamy świetne bramy uchylne oraz bramy segmentowe. Decydując się na bramę uchylną, musisz zwrócić uwagę na fakt, że aby sprawnie ją otwierać i zamykać, potrzebujesz przed garażem odpowiedniej ilości miejsca i swobody. Jeśli natomiast chciałbyś zainwestować w bramę, która charakteryzuje się niezwykłą szczelnością oraz praktycznym mechanizmem otwierania, postaw na bramę segmentową. Przed podjęciem decyzji o rodzaju bramy przeanalizuj także wiele innych czynników, które mogą być znaczące w podjęciu decyzji, jak np. dodatkowe warstwy izolacyjne na bramie, automatyczne sterowanie czy dodatkowe drzwi wejściowe lub okna zamontowane w bramie. Na koniec zastanów się również nad kolorem bramy. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne bramy garażowe w dowolnych kolorach, jednak ważne jest, by brama doskonale uzupełniała cały budynek, a jednocześnie komponowała się z budynkami obok oraz z całym otoczeniem. 

Idealna brama garażowa – Kraków, Warszawa, Białystok, Gdynia 

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór bram uchylnych oraz bram segmentowych w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Jeśli masz pytania dotyczące naszych produktów, skontaktuj się z nami i przedstaw nam swój problem. Nasza siedziba mieści się na południu Polski, jednak produkty są w szybkim czasie transportowane na terenie całej Polski, dlatego nieważne czy mieszkasz w Krakowie, Warszawie czy Gdyni. Dotrzemy wszędzie tam, gdzie zamówisz nasze produkty. Zapraszamy!